1/8 PP DLA MITECHU

22 / 10 / 2012Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 1928

Nasza drużyna pokonała w 1/8 Pucharu Polski AZS UJ Kraków 1:0. Mecz w pierwszej połowie odbywał się praktyczne pod dyktando dziewczyn z Żywca. W 13-tej minucie akcję na prowadzenie dla naszego zespołu w tym meczu miała Półtorak, jednak zmarnowała sytuacje sam na sam. Kilka minut później znów Półtorak w natarciu i ponownie bez gola. Dziewczyny nie zniechęciły się i chciały udowodnić swoją wyższość na boisku i tworzyły akcję za akcją, jednak bezskutecznie i wynik do przerwy pozostał bez zmian.

Druga odsłona meczu zaczęła się już nieco inaczej. Kraków postanowił wzmocnić linie ataku i kontrować nasz zespół. Tak jedna jak i druga drużyna miała okazje na prowadzenie w tym meczu, jednak dobrze w bramkach spisywały się bramkarki lub same atakujące zawodniczki zawodziły skutecznością. Wszystko zmieniło się w 81 minucie, kiedy to Zasada podeszła do wykonania rzutu wolnego. Uderzyła piłkę po ziemi, która została odbita przez obrońcę, na dobitkę pokusiła się Żak W. trafiła jednak w poprzeczkę, w końcu po poprzeczce piłkę do bramki głową skierowała Półtorak. Minutę później dziewczyny zaczęły grać w przewadze, ponieważ za drugą żółta kartkę boisko zmuszona była opuścić zawodniczka z Krakowa. Emocji nie zabrakło do końca meczu, w 90 minucie w polu karnym została sfaulowana Półtorak i Pani Sędzina dyktuje rzut karny. Do jego wykonania podeszła Żak W., jej strzał trafił w słupek od wewnętrznej strony, ale tak niefortunnie, że piłka potoczyła się wzdłuż bramki i opuściła pole karne. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i dziewczyny zasłużenie wygrały ten mecz. W tym meczu nie mogły wystąpić trzy podstawowe zawodniczki Wnuk Katarzyna, Randova Erika i Chrzanowska Magdalena.

SKŁAD TS MITECH: Komosa – Zegan (Spandel), Zasada, Wiśniewska, Cholewka (Wdowińska) - Rżany (Żak W.), Kuśnierz, Żak A., Operskalska  –  Droździk (Książek), Półtorak.