TS Mitech

Niektórzy uważają, że piłka jest kwestią życia i śmierci.
Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym.

Bill Shankly

Aktualności

Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2025 / 2026

22 / 06 / 2026Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 21

Heroiczna walka zawodniczek TS Mitech


Seniorki TS Mitech Żywiec w sezonie 2025 / 2026 po rozegraniu 22 meczów zdobyły 31 punktów i zajęły w tabeli 6 - te miejsce co jest znacznym progresem w stosunku do poprzedniego sezonu. Zawodniczki Mitechu zdobyły 52 bramki w całym sezonie, a straciły 54. Drużyna w rundzie wiosennej przeżywała wzloty i upadki. Ta niestabilność była związana z wielkimi jak na wąską kadre zawodniczą roszadami w składzie. Wielkim rozczarowaniem dla drużyny i całego klubu były rezygnacje czterech zawodniczek młodych, które w rundzie jesiennej już stanowiły bardzo mocne oparcie i kształtowały gre całej druzyny. Zrezygnowały gdyż uznały , że " nie chce się nam już grać w piłke ". Wielki zawód i cotygodniowa gimnastyka trenerki, aby skompletować skład na kolejny mecz musiały mieć wpływ na wyniki w kolejnych meczach. Od momentu ukończenia 15 tu lat przez kolejne juniorki sztab szkoleniowy uzupełniał kadre, lecz zastąpienie wytrenowanych, przygotowanych na gre w trzeciej lidze dziewczyn wymaga wielu meczów i wspólnych treningów. Bardzo młode, a zarazem już doświadczone zawodniczki : kapitan drużyny Dominika Adamus, Marta Ponikwia, Marta Talik starały się poprzez zaangażowanie i wielką ambicje pociągnąć pozostałe zawodniczki do walki o korzystny wynik. Należy jeszcze wspomnieć o zawodniczce która stanowi największą obecnie wartość dodaną do drużyny. Patrycja Kamińska po powrocie na boisko po bardzo poważnej kontuzji na treningach , na meczach i na forach społecznościowych motywowała młodsze koleżanki. Jest Patrycja wielkim przykladem dla tych zawodniczek którym się " chce grać w piłke ". Cały klub składa Patrycji wielkie podziękowania za prawdziwą, sportową postawę. Dziesięć zwycięstw , jeden remis oraz jedenaście porażek w całym sezonie w pełni odzwierciedla sytuacje w jakiej rozgrywała sezon drużyna TS Mitech Żywiec. Najskuteczniejszą zawodniczką " Żywieckich Złotek " na przestrzeni całego sezonu była Marta Ponikwia. Zarząd klubu oraz Prezes dziękują zawodniczkom za serce i cierpliwość w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Dalekie wyjazdy i poświęcenie w realizacji swoich ambicji sportowych dały efekt w postaci miejsca w górnej połówce tabeli sezonu 2025 / 2026.

Komentarzy: 0