TS Mitech

Niektórzy uważają, że piłka jest kwestią życia i śmierci.
Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym.

Bill Shankly

Aktualności

Minęło 10 lat od historycznego sukcesu TS Mitech Żywiec

19 / 06 / 2026Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 40

Na przełomie wiosny i lata 2016 roku na Stadionie RKS Radziechowy Wieprz będącym obiektem gdzie drużyna TS Mitech Żywiec kobiet w piłce nożnej w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal w sezonie 2015 – 2016. Brązowy medal został przypieczetowany zwycięstwem 3:1 w 27 kolejce nad AZS Wrocław (18 czerwca 2016r.).


 

Jest to największy sukces w rozgrywkach drużynowych w historii Powiatu Żywieckiego jak i Żywiecczyzny   w 21 wieku. Dzięki pasji ludzi związanych wokół piłki nożnej w Żywcu w 2003 r. powstał klub sportowy TS Mitech Żywiec. Nazwiska Tych ludzi którzy to stworzyli są ogólnie znane, ale determinacja i dążenie do osiągnięcia sukcesu tych pasjonatów nie można opisać zwykłym tekstem. Piłkę nożną trzeba mieć w sercu i ją naprawdę kochać. Od podstaw, od startów od najniższego szczebla drużyna pięła się wyżej i wyżej,  aby stać się drużyną extra ligową. Klub sportowy nie posiadający własnego obiektu bazował na wynajmie boiska od klubów w Żywcu lub w najbliższej okolicy. Pion szkoleniowy zajmował się trenowaniem dziewczyn z Żywiecczyzny, chętnych do uprawiania tej trudnej dyscypliny sportowej. Nadszedł sezon 2015 / 2016, bardzo mocna, profesjonalna kadra szkoleniowa, wielki zapał organizacyjny oraz sprowadzenie kilku doświadczonych zawodniczek dało pożądany efekt. Cały sezon drużyna utrzymywała się w czołówce ligowej i zakończyła sezon historycznym sukcesem. Taki wynik nie osiągnęła żadna drużyna występująca w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Najpopularniejsza dyscyplina sportu w naszym kraju odcisnęła swój ślad w historii dzięki dziewczynom z Żywiecczyzny.

Wszystkim którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu należą się szczere podziękowania, a osoby które stworzyły podwaliny pod ten sukces powinny być przykładem dla młodych działaczy sportowych oraz młodych trenerów którzy powinni szukać przykładów do naśladowania aby dążyć do osiągnięcia dobrych wyników. 

Największe podziękowania należą się jednak zawodniczkom drużyny TS Mitech Żywiec. W obecnym czasie to są już „ Panie „ którym składamy serdeczne podziękowania. Jeszcze bardzo długo będziecie drogie Panie jako drużyna niedoścignięte w osiągniętym sukcesie sportowym na Żywiecczyźnie.

Na zdjęciu od lewej od góry: Fizjoterapeuta Paweł Waligóra, Marzena Cholewka, Karolina Zasada, Kinga Szemik,  Katarzyna Rozmus, Aleksandra Komosa, Aleksandra Nieciąg, Partycja Rżany, Aleksandra Noras, Katarzyna Wnuk, kierownik Tadeusz Bednarz, Katarzyna Widzyk, Prezes Jan Szupina, Paulina Noga, na dole od lewej Maja Stopka, Żaneta Zeman, Karolina Wiśniewska, Anna Zegan, Anna Żak, Agata Droździk, Magdalena Chrzanowska, Lucia Suskova, Patrycja Wiśniewska, trenerka Beata Kuta ( teraz Lizner) Katarzyna Hudecka      

Komentarzy: 0