TS Mitech

Niektórzy uważają, że piłka jest kwestią życia i śmierci.
Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym.

Bill Shankly

Aktualności

Młodziczki z kompletem punktów

10 / 06 / 2024Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 115

Sobotni mecz widziany z innej perspektywy....okiem Rodzica.


Tym razem poprosiliśmy jednego z rodziców o przygotowanie relacji z sobotniego spotkania. Jak widzą to rodzice? Dziękujemy Pani Ilonie Waligóra, która z własnej perspektywy opisała wydarzenia na boisku :) A więc, zapraszamy do lektury.

Mecz ze Skrą Częstochowa dostarczył nam pełno emocji, podniósł ciśnienie (w pozytywnym sensie). Wydawałoby się, że dziewczyny w tym wieku grają dla zabawy, ale obserwując ten mecz można stwierdzić, że zabawa owszem ale jeszcze więcej zostawiają na boisku walki i serca do piłki.

Początek meczu nie był dla nas łaskawy, dziewczyny straciły czujność i Skra w 5. minucie strzeliła nam gola, tym samym wychodząc na prowadzenie. Niedługo daliśmy się nacieszyć przeciwniczkom, ponieważ w kolejnych minutach objęliśmy dość duże prowadzenie: 9. minuta Izabella Najzer, 13. minuta Oliwia Ziółkowska (z dystansu), 23. minuta Hela Figura (po stałym fragmencie), 32. minuta Izabella Najzer.

Nasze dziewczyny pokazały co to jest szacunek do przeciwnika, nie dając się sprowokować. Podczas całego meczu zdarzały się sytuacje, kiedy piłka bardziej współgrała z przeciwniczkami, ale wtedy wkraczała nasza bramkarka Natalia Mrózek, która nawet w sytuacji sam na sam z zawodniczką Skry nie pozwoliła piłce zagościć w bramce.

Zawodniczki wykazały się bardzo dobrą grą, siłą walki i serduchem do piłki. Pokazały, że na boisku każda jest indywidualnością, każda ma swoją pozycję na której gra…..to tak naprawdę TWORZĄ drużynę w pełni świadomą swojej wartości. Cieszą się z bramki strzelonej przez jedną zawodniczkę, bo tak naprawdę wiedzą, że ta bramka to jest praca też innej zawodniczki i całego zespołu.

JAKO RODZICE MOŻEMY POWIEDZIEĆ TYLKO JEDNO: SERCE NAM ROŚNIE Z MECZU NA MECZ WIDZĄC WAS NA BOISKU

Dziękujemy trenerze, za takie wyniki i za ten uśmiech na twarzach naszych dziewczyn :)

TS MITECH Żywiec vs KS SKRA Częstochowa  4:1 (3:1)

Bramki:
0:1 Natalia Kowalik (5')

1:1 Izabela Najzer (9')
2:1 Oliwia Ziółkowska (13')
3:1 Helena Figura (23')
4:1 Izabela Najzer (33')

Skład: Natalia Mrózek, Izabela Najzer, Maria Mrowiec, Natalia Ponikiewska, Maja Antolak, Oliwia Ziółkowska, Helena Figura, Milena Waligóra, Martyna Ciurla, Maja Wełniak, Karolina Żyrek, Magdalena Pyrgies, Amelia Piela.

Komentarzy: 0