Podsumowanie weekendu

16 / 10 / 2023Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 614

Poniżej przedstawiamy zestawienie naszych weekendowych spotkań.

Śląska Liga Młodziczek U13

Od pierwszych minut gospodarze starali się narzucić swoje warunki gry. Już w pierwszych minutach nasza bramkarka trzykrotnie ratowała nas przed utratą bramki, zachowując czyste konto. Lecz z każdą kolejną minutą nasze zawodniczki przejmowały inicjatywę i kontrolę nad spotkaniem. W 10. minucie przyniosło to zamierzony skutek, bo właśnie wtedy Izabela Najzer otwiera spotkanie.
Miejscowe stwarzały swoje sytuacje, lecz nasza defensywa czujnie broniła dostępu do bramki. Zawodniczki Mitechu nie odpuszczały, idąc za ciosem na przerwę schodziły już z prowadzeniem 0:4, gdzie Najzer po raz 2 wpisała się na listę strzelczyń, a Milena Waligóra dołożyła kolejne trafienie. Dodatkowo doszło jedno samobójcze trafienie (w protokole sędziowskim widnieje bramka Mileny Waligóry).
Po przerwie mecz był bardzo wyrównany i każda ze stron mogła zmienić jeszcze wynik na tablicy. Gospodarzom udalo sie zdobyć honorowe trafienie i ostatecznie kończymy mecz wygraną 1:4.
Dziękujemy za walkę do ostatniej minuty, a naszym rodzicom - kibicom dziekujemy za gorący sportowy doping!

RKS Raków Częstochowa vs TS Mitech Żywiec  1:4 (0:4)

Bramki:
0:1 Izabela Najzer (10')
0:2 Izabela Najzer (17')
0:3 Milena Waligóra (20')
0:4 Milena Waligóra (26')
1:4 Natalia Ujma (45')

Skład: Natalia Mrózek, Izabela Najzer, Anna Duraj, Maria Mrowiec, Amelia Żyrek, Helena Figura, Anna Kurek, Milena Waligóra, Oliwia Ziółkowska, Nadia Kopeć, Amelia Morzy, Emilia Śleziak.

Śląska Liga Juniorek Młodszych U16

GKS Gieksa Katowice vs TS Mitech Żywiec 5:7

III liga kobiet gr. 3

W sobotnie popołudnie drużyna seniorek wyjechała na kolejny mecz ligowy. Po bardzo trudnym spotkaniu, pełnym zwrotów akcji musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek. Pozytywnym akcentem tego meczu jest faktu, iż swoją pierwszą bramkę w lidze zdobyła namłodsza w drużynie - Julia Wędzel. Gratulujemy!

KKS Górnik Zabrze vs TS Mitech Żwyeic 2:1 (0:1)