Zmarnowane karne. Z obiecującym zwycięstwem

20 / 01 / 2019Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 1398

Kolejny zimowy szlif piłkarek Mitechu miał dać odpowiedź względem obecnej dyspozycji, a to zwłaszcza w kontekście zbliżającego się meczu pucharowego z Medykiem Konin.

Żywczanki na tle ekstraligowego konkurenta wypadły dziś w Katowicach co najmniej przyzwoicie. Wynik jest tego potwierdzeniem. Przed przerwą skutecznością „zgrzeszyły” wyłącznie przyjezdne, a piłkę do siatki skierowała Anna Maria Smidova. Co innego po zmianie stron. Piłkarki GKS-u na wstępie drugiej połowy mogły wyrównać, lecz Aleksandra Komosa wykazała się nie lada kunsztem broniąc rzut karny. Niebawem Smidova powtórnie zrobiła pożytek z futbolówki pod bramką katowickiej drużyny, a po wejściu na boisko z ławki gola na 3:0 strzeliła Weronika Smaza. Rozmiary strat gospodyniom udało się wprawdzie zmniejszyć, ale minimalnie w minucie 82. Wcześniej katowiczanki powtórnie zawiodły egzekwując „11”, strzał odbił się tym razem od poprzeczki.

Zarówno jakość piłkarska zaprezentowana przez Mitech, jak i rezultat test-meczu z trudnym przeciwnikiem stanowią dobry prognostyk przed przyszłą sobotą. Podopieczne Eweliny Prokop zagrają wówczas z nadzieją sprawienia sensacji w ćwierćfinale Pucharu Polski z Medykiem Konin.

GKS KATOWICE vs TS MITECH ŻYWIEC 1:3 (0:1)

GOLE

0:1 Smidova

0:2 Smidova

0:3 Smaza

SKŁAD: Komosa – Biegun, Rżany, Gruszka, Matyja, Sykorova, Chrzanowska, Liskova, Wnuk, Smidova, Stopka, Zeman, Smaza

TRENER: Ewelina Prokop

Źródło: SportoweBeskidy.pl