TS Mitech

Niektórzy uważają, że piłka jest kwestią życia i śmierci.
Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym.

Bill Shankly

Aktualności

Sezon inny niż wszystkie. Wymagające otwarcie

03 / 08 / 2018Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 627

Z beniaminkiem, który może należeć do rewelacji ekstraligowych rozgrywek sezon 2018/2019 zainaugurują już jutro żywieckie futbolistki.


W Mitechu lato przepracowane zostało solidnie, posłużył temu m.in. pobyt na obozie w Nowym Targu. Nie zabrakło jednak kłopotów, na czele z poważną kontuzją Patrycji Wiśniewskiej. Za wiadomość niedobrą z punktu widzenia żywieckiej drużyny uznać należy również rozstanie z klubem po wielu latach kapitan Agaty Droździk, która przeniosła się do Norwegii. – Biorąc pod uwagę zaistnienie zdarzeń losowych zarząd klubu zdecydował się na transfer trzech zawodniczek ze Słowacji, które w ubiegłym sezonie grały w Czarnych Sosnowiec. Nowym zawodniczkom życzymy szybkiej aklimatyzacji, co powinno przełożyć się na realne wzmocnienie całej drużyny – ogłosił klub na swojej stronie internetowej przed kilkoma dniami, nawiązując do pozyskania Anny Marii Smidovej, Stanislavy Liskovej oraz Petry Zdechovanovej.

Nieco wymuszone więc zmiany personalne bynajmniej nie sprawiły, że w Żywcu piłkarską jesień przedwcześnie spisano na straty. – Nie poddajemy się. Jesteśmy zaprawieni w bojach i w każdym meczu zamierzamy grać jak najlepiej i wywalczyć tyle, ile będziemy w stanie – jasno deklaruje szkoleniowiec ekipy z Żywca Robert Sołtysek.

W Żywcu nie przywiązują także nadmiernej wagi do wyników meczów sparingowych, zwłaszcza porażek z konkurentami z Ekstraligi – Czarnymi 0:4 oraz właśnie GKS-em Katowice 1:2. Beniaminek, który we wspaniałym stylu wygrał rozgrywki I ligi, wzmocnił się na tyle, że bynajmniej do grona outsiderów w nadchodzącym sezonie należeć nie powinien. W kadrze katowickiego zespołu są m.in. Aleksandra Noras oraz Karolina Koch, które w przeszłości barwy Mitechu reprezentowały. – Czeka nas wymagający sprawdzian na inaugurację, ale trudnym będzie każdy z ligowych meczów. Ważne, żebyśmy realizowali swoje założenia i unikali prostych błędów – komentuje w przedmeczowej zapowiedzi trener Mitechu, który inicjuje tym samym jubileuszowy, 10. sezon na najwyższym poziomie kobiecych zmagań futbolowych.

Mecz w Katowicach rozpocznie się w sobotę 4 sierpnia o godzinie 13:00.

Źródło: SportoweBeskidy.pl

Komentarzy: 0