Zawrotny mecz. Przegrywały 0:3, lecz zdołały się podnieść

11 / 03 / 2018Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 1583

Po zimowym letargu zawodniczki żywieckiego Mitechu powróciły do zmagań ligowych. Rundę wiosenną zainaugurowali potyczką z AZS-em Biała Podlaska.

– To był rollercoaster. Takiego meczu, jak długo funkcjonuje w piłce, jeszcze nie widziałem i nie przeżywałem. Punkt zdobyty w takich okolicznościach jest bardzo cenny – stwierdził na wstępie szkoleniowiec Mitechu, Robert Sołtysek. Zawodniczki w pierwszej połowie "nie wyszły z szatni" na plac gry. Drużyna z Białej Podlaski kompletnie ich zdominowała. Bramkę na 0:1 zawodniczki z Żywca straciły już w 7. minucie po ewidentnym błędzie w kryciu przy rzucie rożnym. Kilka minut później piłkarki AZS-u zadały kolejne ciosy i wynik 0:3 nikogo w ekipie Żywca nie napawał optymizmem ...

Zupełnie odmieniona drużyna Mitechu wyszła na drugą połowę. W 52. minucie żywczanki złapały kontakt z rywalem po trafieniu Agaty Droździk z rzutu wolnego. Nieco ponad 10 minut później było już 2:3 po pięknej bramce Patrycji Wiśniewskiej w samo "okienko". AZS jednak nie zamierzał pozostać dłużny i zdobył 4 bramkę meczu. Końcówka należała jednak do przyjezdnych. W 84. minucie Magdalena Chrzanowska zakończyła składną akcję swego zespołu i remis dla Mitechu stał się bardzo prawdopodobny. Ten jednak przyszedł w ostatniej akcji meczu. W doliczanym czasie po rzucie rożnym do siatki trafiła Agata Gębka i bramka ta była na wagę remisu.

AZS PSW BIAŁA PODLASKA vs TS MITECH ŻYWIEC 4:4 (3:0)