TS Mitech

Niektórzy uważają, że piłka jest kwestią życia i śmierci.
Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym.

Bill Shankly

Aktualności

Nareszcie początek rundy wiosennej

08 / 03 / 2018Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 552

Już w najbliższą niedzielę (11.03.2018) ekstraliga wraca na boiska.


Nasza drużyna, w ramach XV kolejki ekstraligi kobiet, rozegra mecz na wyjeździe w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS-em. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Na pewno Kibiców i Sympatyków naszego Klubu, zainteresuje garść najważniejszych informacji i ciekawostek dotyczących naszych zawodniczek, przed rozpoczęciem rozgrywek.
Na początek informacja, że nasza kadra została poszerzona o dwa nowe nabytki ze Słowacji. Pierwsza z nich - Domnika Sykorova - która ma za sobą występy w polskiej ekstralidze w drużynach: Unii Racibórz oraz oczywiście w naszym klubie, druga z nich - Maria Mihaldova będzie debiutowała na boiskach ekstraligowych w Polsce.
Kolejna nasza zawodniczka - Ewelina Prokop, po wielomiesięcznej nieobecności (operacja oraz rehabilitacja), podjęła treningi i zamierza walczyć o miejsce w pierwszym składzie.
Z kontuzjowanych zawodniczek, będąca już po operacji i w trakcie rehabilitacji - Renata Warunek, również walczy o powrót do gry, ale jej ewentualny "debiut" na murawie specjaliści przewidują w rundzie jesiennej kolejnego sezonu.
W drużynie trenera Sołtyska, znajduje się ekipa rutynowanych jak i młodych zawodniczek, które podejmą walkę o stałe miejsce w pierwszej drużynie.

Jako ciekawostkę należy podać, że z 8 zawodniczek, które rozegrały w naszym klubie 100 i więcej meczy ekstraligowych, aż sześć z nich ma szansę na poprawienie swoich statystyk w naszym klubie, a są to: A. Droździk, K. Wnuk, K. Zasada, M. Chrzanowska, P. Rżany oraz A. Komosa. Dwie kolejne zawodniczki z naszej kadry, P. Wiśniewska oraz A. Zegan, mają szansę jeszcze w bieżącej rundzie wpisać się do ekskluzywnego klubu "100 rozegranych spotkań", czego oczywiście serdecznie życzymy. Pozostałe zawodniczki kadry pierwszej drużyny swoje debiuty miały w poprzednich sezonach.

Życzymy udanego startu i unikania kontuzji. Ambitna walka o najkorzystniejszy wynik sportowy, będzie wkładem całej drużyny do jubileuszu XV lecia naszego Klubu.

Komentarzy: 1


  • Wiking46 10 miesięcy temu

    Duża doza optymizmu jest zawsze potrzebna.......Ale wszystko zweryfikuje boisko i mecz z Białą Pod. już wiele pokaże......Więc trzymamy kciuki za Dziewczyny...Do boju!!!Powodzenia