KOSZTOWNE BŁĘDY

30 / 05 / 2011Autor: TS MitechPrzeczytało osób: 2422

W strugach ulewnego deszczu rozegrały kolejny mecz Ekstraligi zawodniczki Mitechu. A jego losy rozstrzygnęły się już w premierowych 45 minutach, w których zgromadzeni kibice obejrzeli cztery gole.

Niestety dla Mitechu, wszystkie zdobyły piłkarki ze Szczecina, choć wynik 4:0 w przerwie spotkania nie odzwierciedla boiskowych wydarzeń. Po wyrównanym początku w 8. minucie Patrycja Balcerzak zwiodła dwie zawodniczki żywieckiego zespołu i strzałem z 16 metrów tuż przy słupku dała Pogoni Women prowadzenie. Po kwadransie walki było już 2:0. Do prostopadłego podania z głębi pola ruszyła Jolanta Siwińska, nie zareagowały natomiast defensorki Mitechu, gdyż wydawało się, że sędzina musi odgwizdać pozycję spaloną. Gwizdek jednak milczał, a szczecinianki cieszyły się z kolejnego trafienia. Żywczanki przebudziły się dopiero po upływie dwóch kwadransów, dwukrotnie zagrażając bramce przyjezdnych. Wysiłki zniweczone zostały w 39. minucie, kiedy z piłką minęła się Kaja Ożgo, a zawodniczka szczecińskiego zespołu skierowała futbolówkę do siatki. Cóż z tego, że miejscowe próbowały swoich sił strzałami z dystansu, skoro nadziały się na kontrę Pogoni Women i gola „do szatni”. Po przerwie konfrontacja miała zacięty przebieg. Mitech ustrzegł się fatalnych pomyłek w defensywie, a o jedyną skuteczną akcję pokusiła się Angelina Łąckiewicz, która uderzeniem z dystansu zaskoczyła bramkarkę ekipy gości.
Warto nadmienić, że żywiecki zespół wystąpił bez Haliny Półtorak i Aleksandry Golec, natomiast po dłuższych kontuzjach do drużyny wróciły Bogusława Helizanowicz oraz Agata Mańczyńska.

Ósmy w tabeli Ekstraligi Mitech zakończy sezon za tydzień wyjazdowym starciem z zawodniczkami Górnika Łęczna.

Mitech Żywiec – Pogoń Women Szczecin 1:4 (0:4)
0:1 Balcerzak (8 min.)
0:2 Siwińska (15 min.)
0:3 Barlage (39 min.)
0:4 Kasperska (44 min.)
1:4 Łąckiewicz (75 min.)

Mitech: Ożgo – Zasada, Herman, Helizanowicz, Łopatka, Wnuk, Łąckiewicz, Cholewka (46. Żak), Mańczyńska, Droździk (70. Husar), Chrzanowska
Trener: Bednarz